Kuidas lahendada hulkuvate koerte probleem linnades?

Hulkuvad koerad

Nii linnades kui ka maal võib igal pool näha hulkuvaid koeri. Loomad satuvad hulkuma, sest nende peremehed ei mõtle selle üle, kuidas peaks elusolenditega käituma. Tuleb ette, et inimesed toovad koju koera, kui aga temast tüdinevad või talle süüa anda pole, viskavad looma välja. Sageli juhtub ka seda, et koerad, kellel on peremees olemas, lähevad jooksuajal linna peale luusima. Enamik neist pöördub mõne aja möödudes koju tagasi, üksikud aga ei leiagi enam tagasiteed. Nii satuvad koerad tänavale ja peavad prügikastide ümbert toitu otsima.

Hulkuvad koerad võivad autoteid ületades mootorsõidukite alla jääda ning selle tagajärjel saada vigastada või koguni surra.

Kui hulkuvad koerad on näljased, haiged või lihtsalt kurja iseloomuga, võivad nad inimesi rünnata. Tihti ründavad koerad ka seetõttu, et inimesed ei saa aru looma käitumisest ja ärritavad oma tegevusega tahtmatult loomi.

Et vältida nakkusohtu peavad peremehed oma koeri kohustuslikult vaktsineerima marutaudi vastu, mis on üks ohtlikumaid koerte poolt levitavaid nakkushaigusi.

Hulkuvate koerte probleemi püütakse vähendada loomade püüdmise ja varjupaikadesse viimisega. Koerte üle arvepidamiseks on kehtestatud koerte registreerimise kohustus. See aitab leida hulkuva koera peremeest. Need koerad, keda peremehed pole registreerinud või kellel peremees puudub, on õnnetus olukorras. Kui koera omanikud varjupaika koerale järele ei tule, siis loom hukatakse. Mõnedele koertele suudab varjupaik leida ka uue peremehe. Varjupaika viivad koeri ka peremehed ise, kui nad ei jõua enam koera ülal pidada või kui nende koer toob ilmale soovimatud kutsikad.