Majanduslikud kaalutlused


grdmove.gif (404 bytes) Skuutrite laenutamise ajad ja hinnad mõnedes laenutustes:
"Kawasaki 1100" - üks tund 1000.- kr
"Kawasaki 900" - üks tund 900.- kr
"Seadoo 900" - üks tund 900.- kr
"Kawasaki 750" - üks tund 750.- kr

grdmove.gif (404 bytes) OÜ Talvakas projektijuhi Tiit Talvari sõnul jälgitakse skuutreid ja veesuusatajaid Pärnu rannas binokliga ning kui nad ohutusnõudeid eiravad, on võimalik skuuter kaldalt välja lülitada. OÜ Talvakase kirjalikul loal võivad vastavat tähistatud rannariba kasutada ka isikliku skuutri omanikud. Skuutri renditund maksab 600 krooni. Kui inimene soovib sõiduriista rentida veel pikemaks ajaks, lepitakse hinnas täiendavalt kokku. 

grdmove.gif (404 bytes) Väikelinnadel ei ole turistide ligitõmbamiseks piisavalt atraktiivsust. Puudu on nii puhkamisvõimalustest kui majutusasutustest. Ettevõtjad, kes soovivad siin oma äri alustada, satuvad sageli kohaliku omavalitsuse või elanike vastuseisule ja mitmesugustele piirangutele. 

grdmove.gif (404 bytes) Väikelinnades ei ole noortel piisavalt tegevust, kuna enamikes kohtades puuduvad vabaaja veetmise võimalused. Kohalikud majanduslikud tingimused ei luba sageli ka kõige elementaarsemaid spordiga tegelemise võimalusi.

grdmove.gif (404 bytes) Pärnus on skuutrite laenutamise õigus vaid ühel firmal. Teine on loobunud kuna sõiduvahendid ei pidanud vastu. OÜ Talvakas projektijuhi Tiit Talvari sõnul ei pidanud paar uut skuutrit kahte nädaladki vastu ja viidi garantiiremonti. Ühe skuutri hind on 120 000 krooni.

grdmove.gif (404 bytes) Praeguseks ei ole Eestis teada ühtegi suuremat skuutrite poolt põhjustatud keskkonnareostust, mis oleks seotud näiteks bensiini või õli sattumisega veekogusse.