Müüja

Müüjad seisavad selle eest, et nende poolt pakutud kaupu rohkem ostetaks ja et neil endil oleks mugavam erinevaid kaubaartikkleid ladustada.

Ostma kutsuv kaup peab olema silmatorkav, mugav käsitleda ja kerge koju tassida. Selliste nõudmistega peab müüja arvestama kui ta valib kaupu oma poelettidele. Müüja, kes  haldab suurtes partiides kaupu- hulgimüüja, on aga eelistusel, et kaupa peaks saama mugavalt seina äärde seada ja hiljem ka autodele laadida. Kui lähtuda ainult kasumi saamise printsiipidest, võiks öelda, et turustaja eelistab valdavalt kaupu, mille pakkematerjal on kõva ja säilituskindel. Müüja eelistab kaupa, mille pakend sisaldab head reklaami.

Keskkonnakaitse seadused kehtivad ka turustamise kohta. Kauba müüja peab tagama kaupade transpordist tulenevate lisapakkematerjalide õige likvideerimise, et mitte trahve maksta. Seetõttu eelistavad turustajad võtta oma ladudesse ja kauplustesse müügile selliseid kaupu, mille transportimiseks ei oleks vaja lisapakkematerjali, mida hiljem peab prügimäele transportima. Lisaks eelistavad turustajad materjale, mis on mugavad riiulitele seada.Viimasel ajal peavad müüjad siiski arvestama ka keskkonnasõbraliku tarbijaga ja võtma oma kauplustesse müügile kaupa, mille pakendil on keskkonnamärgid.

Seega on müüja seisukohalt eelistatumad pakkematerjalid tetrapakendid, plastikkarbid, klaaspudelid ja mitmesugune kile.