Probleem: Kas pooldada talvist teede soolatamist?    
Eetika
  
Keedusoola tunneb inimene juba aastasadu kui olulist toitude maitse- ja säilitusainet. Kas on ikka õige raisata inimtoidu osa maanteede "sissesoolamiseks"? Igal aastal tuleb talv ootamatult ning puuduliku teehoolduse tõttu on palju traumasid. Kõige odavama ja kättesaadava lume- ja jäätõrjevahendi leiab köögist. Kas on õige riskida inimeste tervisega ning soola mitte kasutada?
Maanteede äärsed aiapidajad on hädas, sest soolasegune lumesulamisvesi ohustab nende aedu. Kas on õige jätta need inimesed sellepärast ilma aiailust,  et maantee on sõidetav? Talvistes liiklusteadetes korduvad enim tagant otsasõidud ja teelt väljasõidud. Samuti ei vasta paljudel juhtudel auto kiirus ja juhi sõiduoskused teeoludele. Kas on õige riskida liiklejate tervisega?
Iga autoomanik muutub kurvaks, kui märkab roostelaike oma kallil sõiduriistal. Autosõit soolatatud teel osutub väga kulukaks kui arvestada korrosioonitõrjet, remonti või lausa auto väljavahetamist. Kas on õige nõuda autoomanikelt selliseid kulutusi? Lumetulekuga muutub keeruliseks hommikuti õigel ajal kooli või tööle jõudmine. Sõltub teeoludest, kas ühistransport liigub graafikukohaselt või kas maantee on erasõidukitele läbitav. Kas on õige ohustada inimeste päevaplaani? 
See, kas jalutuskäik tehti soolatatud teel või mitte, on saabaste järgi hõlpsasti kindlaks tehtav. Valendavad soolatriibud ei kaunista ega mõju hästi jalanõudele. Kas on õige ohustada teehooldusvahenditega jalakäijate jalatseid? Hooldamata teede tõttu on oht, et õnnetuste korral ei jõua päästeteenistus õigel ajal kohale. Kas on õige riskida inimeste tervisega või varaga?