Üldinformatsioon
Taimede määramise programm võimaldab määrata õistaimede hõimkonna 101 taimeliiki. Siia valitud taimed on kergesti eristatavate määramistunnustega ja looduses tihti esinevad. Määraja vasakmenüüs paiknevast nupust  Esilehele saab tagasi "Eesti taimede" esilehele. Taime määramiseks tuleb programmi põhiaknast (vt. joonist) valida kergesti eristatav taimetunnus ja  avanevas valikvastuste aknas leida küsimusele õige vastus. Küsimustele vastamise järjekord ei ole oluline. Põhiakna liikide nimekirja kaudu on võimalik liikuda erinevatele liigikirjelduste lehekülgedele. Nende abil saab kontrollida oma vastuste õigsust või leida lisainformatsiooni määratud liigi kohta.

Programmi põhiaken

Valikvastuste aken

Programmi kasutamine õppetöös
Programmi saab kasutada põhikoolis ja gümnaasiumis taimede välistunnuste õppimiseks. See sobib individuaal- ja rühmatööks arvutiklassis toimuvas ainetunnis, samuti iseseisvaks klassi- ja kooliväliseks tööks. Selleks, et  programmi kasutada, peab õpetajal olema ülevaade taimeliikidest, mida programm määrata võimaldab (101 taimeliiki).