Eestikeelne nimi berliini pappel
Ladinakeelne nimi Populus × berolinensis K. Koch
Rahvapärased nimed -
Süstemaatiline kuuluvus Kuulub sugukonda pajulised, perekonda pappel.
Eluvorm Mitmeaastane heitlehine lehtpuu. Kahekojaline. Kõrgus kuni 25-35 m. Lühiealine, ei ela enamasti üle 100 a.
Õis Õied koondunud silinderjatesse urbadesse, mis moodustuvad eelmise aasta võrsetel. Isasurvad 4-7 cm pikad, punakad. Emasurvad kitsamad, kollakasrohelised. Emaspuud isaspuudest haruldasemad. Õitseb veidi enne lehtimist, mai algul. Tuultolmleja.
Vili Kupar, mis valminult lõhkeb. Seemned on väikesed, varustatud valgete lendkarvadega, valmivad juunis. Levivad tuule abil.
Leht Munajad kuni rombjad lihtlehed, pealt ere- kuni tumerohelised, läikivad, alt valkjasrohelised. Leheserv on saagjas. Lehtede pikkus on (4) 8-12 cm, laius (2) 5-7 (8) cm. Pikkvõrsetel on leheserv iseloomulikult laineline, läbipaistev ja karvane. Leheroots on lame.
Vars Tüvi on sirge, oksad suunatud terava nurga all üles. Koor noortel okstel hall, tihti roheliste ja kollaste toonidega, sooneline, vanemalt mustjashall, vaoline. Pungad suured, teravad, vähese vaiguga. Tüve läbimõõt tihti kuni 1 m. Kasvab väga kiiresti.
Juur Juurestik maapinnalähedane, külgjuured ulatuvad sageli tüvest mitmekümne meetri kaugusele.
Paljunemine Lihtne on paljundada pistokstest, annab rikkalikult juurevõsu. Seemnetega paljuneb harva.
Levik ja ohtrus Levinud mitmel pool Euroopas linnahaljastuses. Eestis võõrliik, harilik ilupuuna, sageli nii alleede, rivide kui ka üksikpuudena.
Kasvukoht Külmakindel. Mullastiku suhtes vähenõudlik, kuid eelistab siiski niiskemaid ja viljakamaid muldi. Eriti meelsasti kasvab lammialadel. Valgusnõudlik.
Koht ökosüsteemis Võõrliik. Vastuvõtlik papli tüve-kärntõvele, mis ohustab sageli paplikultuure.
Kaitse Ei kuulu kaitstavate taimede nimekirja.
Kasutamine Talub hästi kärpimist. Haljastuses väga sage, kitsaskoonusja võra tõttu kasutatakse väga sagedasti alleedena. Võrreldes teiste papliliikidega on puidu tselluloosisisaldus eriti suur, seetõttu on hea tooraine paberitööstusele, kuid teda kasutatakse ka ehitustel. Väga kiire kasvu tõttu väärtuslik tooraine. Kasutatakse ka tikkude, vineeri ja kunstsiidi tootmiseks.
Sarnased taimed Eestis kasvab mitmeid võõramaiseid papliliike. Berliini pappel erineb teistest papliliikidest saagjate leheservade poolest, kuid paplitel esineb ka hübridiseerumist. Sarnasemad liigid on lõhnav pappel ja palsamipappel.