Eestikeelne nimi koppvetikas
Ladinakeelne nimi Chlamydomonas Ehrenberg
Süstemaatiline kuuluvus Kuulub hõimkonda rohevetiktaimed, sugukonda
Chlamydomonadaceae.
Eluvorm Üherakuline üheaastane vetiktaim. Suurus 0,015-0,03 mm.
Väliskuju Kehakuju on munajas, kerajas, silinderjas, pirnjas või värtnalaadne. Rohelise värvuse tingib vahetult rakukesta all paiknev kopakujuline kromatofoor. Esineb punakas silmtäpp, mis võimaldab liikuda veekogu valgusküllastesse osadesse. Rakukest koosneb pektiinainetest ja tselluloosist. Võib esineda kaks viburit.
Paljunemine Suvel paljuneb rändeostega (zoospooridega). Sügisel, kui vesi muutub jahedaks, tekib koppvetika sees palju väikesi sugurakke. Need vabanevad emaraku kestast, ujuvad ringi, liituvad paarikaupa ja kattuvad paksu kestaga. Kevadel, pärast talvist puhkeperioodi, hävib kest ja raku sisu jaguneb neljaks iseseisvaks koppvetikarakuks.
Levik ja ohtrus Väga tavaline vetikaperekond kogu maailmas. Sageli esineb massiliselt ja põhjustab väiksemate veekogude õitsengut.
Kasvukoht Elab magevetes, eelkõige väiksemates seisva veega veekogudes: tiikides ja lompides.
Koht ökosüsteemis Tähtsad veekogude hapnikutootjad, kuid massilise paljunemise korral võivad põhjustada ka hapniku liigset ärakasutamist, mille tagajärjel paljud vee-elanikud hukkuvad. Koppvetikas ise ei hukku, vaid elab raske aja üle heites ära viburid ja kattudes limaga. Veekogus on sageli ka toiduahela esimeseks lüliks.
Kaitse Ei kuulu kaitstavate taimede nimekirja.
Kasutamine Ei leia praktilist kasutamist. Ohtlikuks võib saada kalakasvatustiikides vohama hakates (tagajärjeks hapnikupuudus).