Eetikast

Loomad ja inimesed

Peremehed peaksid suutma oma loomi valitseda, mitte laskma loomadel ennast juhtida. Koeraomanikel tuleks olla avalikes kohtades tähelepanelik ning hoolitseda selle eest, et nende koerad ei hirmutaks kedagi.
Pole on õige piirata looma kaelarihma ja suukorviga, mis segavad tema loomulikku käitumist. Kui koer on kasvatatud, siis kuulab ta peremehe sõna ega ohusta kedagi.
Loomad ei tohiks vireleda päevade kaupa kitsastes korterites, vaid nad peaks kindlasti saama jalutamas käia ja vabalt joosta.
Loomapidajad ei tohiks koeri jooksutada avalikes parkides, sest need võivad hirmutada ja ohustada seal puhkavaid inimesi.

  Otsustamisõigus

Õigus looma elu üle otsustada on looma peremehel. Loomadel, kes on haiged või vanadusest väetid ei tohiks lasta piinelda. Seaduste alusel võivad inimesi ründavaid loomi teha kahjutuks politseinikud, peremeheta loomade hukkamine toimub aga varjupaigas.

Loomaomanikud ei tohiks oma loomi hukata, sest kust võtab inimene õiguse otsustada elu ja surma üle. Loomade elu peaks kulgema sünnist surmani loomulikku rada mööda.

  Linn kui looma elupaik

Koer on pereliige, kes eelkõige vajab tähelepanu ja hoolitsust. Loomapidamine pole ainult tema söötmine ja jalutamine, vaid kindlasti ka mängimine, õpetamine ning koera hooldamine. Mingil juhul ei tohi lasta koeral vireleda ruumi- ja liikumispuuduses, nagu enamik linnaloomi elab.

Koeraomanik peaks koera võttes arvestama naabrite nõusolekuga, sest looma pidamine mõjutab ka nende elukeskkonda – koerad hauguvad, levitavad haigusi, hirmutavad inimesi ja meelitavad jooksuajal ligi agressiivseid koeri.

Ülearuste koerte kaotamiseks kasutatakse peamiselt nende valutut magamapanemist loomaarstide juures või looma mahalaskmist. Sageli ka soovimatud kutsikad uputatakse.

Koerte paljunemist on soovitatav reguleerida hormoontablettide, süstide ja viimases järjekorras steriliseerimise ning kastreerimisega, sest siis kaob loomal pöördumatult võime saada järglasi.