Eestikeelne nimi suga-sõnajalg
Ladinakeelne nimi Dryopteris cristata (Hoffm.) A. Gray
Rahvapärased nimed sõnajalg, muarjasõnajalg
Süstemaatiline kuuluvus Kuulub sugukonda sõnajalalised, perekonda sõnajalg.
Eluvorm Mitmeaastane suvehaljas eostaim. Kõrgus kuni 0,2-0,4 (0,8) m.
Eoslad Eoslad paiknevad kitsamate roheliste lehtede alumisel pinnal. Eoslad on suured, hiljem isegi üksteisega kokku puutuvad. Loor neerjas, terveservaline. Eosed pruunid, valmivad juulist septembrini.
Leht Lehed kasvavad hõreda kimbuna. Lihtsulgjas, sulglõhiste või sulgjaguste lehekestega. Alumised lehekesed on teistest eemaldunud, kinnituvad harilikult vastakult, ülemised vahelduvalt. Lehe pikkus kuni 0,4 (0,8) m. Steriilsed lehed on laiemad kui eoslaid kandvad lehed. Eospesasid kandvatel lehtedel on roots peaaegu laba pikkune, murduv, sügavalt renjas, alumises osas tihedalt kaetud sõkalsoomustega. Steriilsetel lehtedel on roots lühem kui eosleid kandvatel lehtedel.
Vars Vars esineb maa-aluse risoomina.
Maa-alune osa Risoom piklik, horisontaalne või tõusev, vanemas osas tihedalt kaetud lehtede tüügastega, nooremas osas sõkalsoomustega.
Paljunemine Paljuneb eoste abil. Sobivas kohas idaneb eos ja kasvab maapealne roheline eelleht. Selle alaküljel tekivad suguorganid, milles küpsevad sugurakud. Viljastunud munarakust areneb uus taim.
Levik ja ohtrus Levinud Põhja-, Kesk- ja Lääne-Euroopas, Lääne-Aasias ja Põhja-Ameerika idaosas. Eestis tavaline.
Kasvukoht Kasvab nii madal- kui siirdesoos ja rabaservadel ning soometsas. Eelistab niiskemaid kasvukohti.
Koht ökosüsteemis Kasvab soometsades rohurindes.
Kaitse Ei kuulu kaitstavate taimede nimekirja, ohustavad soode kuivendamine, turba tootmine ja metsamajanduslik tegevus.
Kasutamine Ei oma praktilist väärtust.
Sarnased taimed Eestis kasvab nii suurt kui väikest kasvu sõnajalgu. Suga-sõnajalg on üks tavalisemaid väikeste sõnajalgade hulgas. Suga-sõnajalaga sarnastes niisketes kasvukohtades kohtab väikestest veel näiteks harilikku soosõnajalga ja harilikku metssõnajalga. Väikest kasvu sõnajalad kasvavad tihti ka kivimüüridel ja rändrahnudel. Taolistest hulgas on tavalisemad kivi-imar ja habras põisjalg.