Arusisalik
Liiginimi eesti keeles Arusisalik Liiginimi ladina keeles Zootoca vivipara
Suurus Pikkus koos sabaga kuni 12 cm. Saba on kehast ~2 korda pikem. Kaal 2-5 g. Levik ja arvukus
Levinud Euraasias Atlandi ookeanist Vaikse ookeanini. Põhjas ulatub levila Põhja-Skandinaaviani, lõunas Balkanimaadeni. Eesti arvukaim roomaja, levinud kõikjal, sh saartel. Elupaik ja eluviis Elupaikadeks on märjemad alad - niisked heinamaad, võsastunud oja- ja kraavikaldad, tihti ka sood ja rabad. Sageli võib arusisalikku kohata kiviaedadel, puuriitades, lauahunnikutel jne. Varjepaikadena kasutab näriliste urge ning õõnsusi kändude ja mahalangenud puutüvede või -koore all. Päevase eluviisiga. Magab talveund septembrist-oktoobrist veebruari-märtsini.
Toitumine Toitub mitmesugustest putukatest, ämblikest, limustest ja ussidest. Toitu püüavad ka rohttaimedel ja puutüvedel. Sigimine ja areng
Paaritumine toimub aprillis. On eluspoegija - munad arenevad lõpuni emaslooma kehas. Pojad (3-10) sünnivad juulis või augustis. Suguküpseks saadakse 2. või 3. eluaastal, tüüpiline eluiga looduses on 5-6 aastat.
Koht ökosüsteemis Looduslikeks vaenlasteks on väikekiskjad, röövlinnud, toonekured, hallõgijad jne.
Ohustatus ja kaitse Kuulub kaitstavate liikide III kategooriasse, kuid on arvukas ja soodsas seisundis nii meil kui ka levilal laiemalt.