Eestikeelne nimi kanada pujukakar
Ladinakeelne nimi Conyza canadensis (L.) Cronquist (syn. Erigeron canadensis L.)
Rahvapärased nimed kanada õnnehein
Süstemaatiline kuuluvus Kuulub sugukonda korvõielised, perekonda pujukakar.
Eluvorm Ühe- või kaheaastane rohttaim. Kõrgus (5) 20-70 (100) cm. Värvuselt hele-kollakasroheline.
Õis Taimel esinevad mõlemasugulised putkõied ja ühesugulised emased keelõied. Õied on koondunud lühiraolistesse korvõisikutesse, mille läbimõõt on (3) 5-6 (7) mm ja pikkus 4-5 mm. Korvõisiku üldkatis on kahe või kolme ringina, neist sisemised pikemad, kileja servaga. Õisiku serval on kollakasvalged või valkjad püstised keelõied, mis on õisiku keskosas olevatest putkõitest veidi pikemad (2-3 (5) mm pikkused). Putkõied on putke ülaosas hõredalt lühikarvased. Korvõisikud on vahel rohkem kui 100-kaupa koondunud suurde võrdlemisi kitsasse pöörisjasse liitõisikusse. Õitseb juunist septembrini (oktoobrini).
Vili Lamedad ja hõredalt lühikarvased või peaaegu paljad, kuni 1,5 mm pikkused seemnised. Neil on ühe ringina kuni 3 mm pikkustes harjasjatest karvadest koosnev pappus. Tuullevija.
Leht Süstjad kuni lineaalsed, pikalt teritunud tipuga ja vahelduvalt kinnituvad lihtlehed. Alumised on rootsulised ja peensaagja servaga, kuivavad sageli juba õitsemise ajaks. Ülemised lehed on rootsutud, terveservalised. Lehtede pikkus on kuni 10 cm ja laius 0,2-1 (1,5) cm.
Vars Vars on püstine, ülemises osas haruneb (liitõisikus), üleni lehistunud ja hõredalt kaetud karedate lihtkarvadega.
Maa-alune osa Juurestik on väikesemõõtmeline, kuid suhteliselt hästi harunenud ja suure veeimamisvõimega.
Paljunemine Paljuneb seemnetega. Üks taim võib anda üle 100000 seemnise. Levib väga kiiresti.
Levik ja ohtrus Kodumaaks on Põhja-Ameerika, kuid tulnukana on levinud kosmopoliitselt peaaegu kogu maakeral. Euroopasse sattus 17. sajandil. Eestis on tulnukana muutunud sagedaks ja kohati esineb isegi massiliselt.
Kasvukoht Kasvab meil liivikuil, liivakarjäärides, liivastel jäätmaadel, nõlvadel, teeservadel, päris- ja looniidul, kuivade männimetsad lagendikel (nõmme- ja palumetsas), varemetes. Pinnase suhtes vähenõudlik, kasvab toitainetevaestel kuivadel kohtadel, kus paljud teised taimed kasvada ei suuda.
Koht ökosüsteemis Kasvab sageli väga kehval pinnasel, kus teised taimed suudavad harva kasvada, tõrjub neid välja. Esineb sageli segus kuivalembeste kõrrelistega.
Kaitse Ei kuulu kaitstavate taimede nimekirja.
Kasutamine Kergesti ja kiiresti leviv umbrohi, pole kasvukohtade suhtes kuigi nõudlik.
Sarnased taimed Silmapaistmatu taimena jääb kanada pujukakar sageli märkamata. Kes taime kord tähele on pannud, jõuab arvatavasti varem või hiljem määramisega õige liigini - kanada pujukakrale Eesti looduses kuigivõrd sarnaseid taimi ei kasva. Pane tähele, et kanada pujukakra üksikud õied on koondunud arvukatesse korvõisikutesse (nii ei eksi sa sugukonna määramisega), mis on aga harjumuspäratult väikesed, sageli väiksemad kui pool sentimeetrit.